+421 2 43 639 424 +421 905 719 288+421 948 747 767vibaair@vibaair.skletenky@vibaair.sk

Letecké aliancie

Jednotlivé letecké spoločnosti sa združujú do leteckých aliancií za účelom lepšieho prepojenia, vyťaženosti leteckých spojení a dostupnosti cieľových destinácií. Uzatvárajú dohody o spoločnej preprave cestujúcich na jednom lete, čo v praxi znamená, že jedna linka môže byť označená aj dvoma až troma kódmi leteckej spoločnosti, hoci je prevádzkovaná len jednou z nich. Vďaka tomu sa môžu klienti jednej leteckej spoločnosti dostať do destinácií, kam táto spoločnosť svojimi lietadlami nelieta, ale túto možnosť poskytuje aliančný partner.

Okrem tejto výhody vytvorili letecké spoločnosti pre svojich klientov vernostné programy vo forme zbierania nalietaných míľ, ktoré môžu následne priniesť mnohé výhody – napr. získanie voľnej letenky, bezplatný upgrade z ekonomickej triedy do biznis triedy, väčšia povolená váha batožiny, vstup do VIP salónikov na letisku, prioritný check-in a iné.

Najväčšou výhodou pre cestujúcich je vzájomné uznávanie si preletených úsekov v rámci vernostných programov jednotlivých členov leteckej aliancie. To znamená, že nemusíte byť členom vernostného programu každej leteckej spoločnosti, pretože v rámci aliancie automaticky zbierate míle aj za lety ostatných členov aliancie.

Ak ešte nie ste členom žiadnej z aliancií, a chceli by ste využívať výhody tohto členstva, radi vás na počkanie zaregistrujeme a už od najbližšieho letu budete môcť zbierať míle, ktoré budete môcť neskôr vymeniť za výhodné bonusy.