+421 2 43 639 424 +421 905 719 288+421 948 747 767vibaair@vibaair.skletenky@vibaair.sk

North and Central Vietnam

from 310

Visit the fascinating capital of Hanoi, with many ancient monuments, French colonial architecture, Buddhist temples and pagodas. Walk through the ancient streets of Hoi An or the natural heritage, Ha Long Bay and enjoy the beautiful panoramic views of the Hai Van Peak.

Category:

Description

Duration 6 days (5 nights)
Transportation by air
Arrival/Departure Hanoi/Hanoi
Food according to program (B – breakfast / L – lunch / D – dinner)
Types of accommodation Superior , First class
 • the price depends on the number of persons (the more persons, the lower is the price), on the type of accommodation and season
 • the right of price change is reserved

Services included

 • double room accommodation
 • transfers as stated in the program
 • admission fees, boat entrance fee
 • full board (breakfast, lunch, dinner)
 • English speaking guide
 • train tickets

Services not included

 • international and domestic flight tickets
 • insurance, visa
 • drinks
 • personal expenses; e.g., phone, fax, internet, and other as stated in the program

Important information

 • the price does not include personal costs and tips for the guide and driver
 • there are additional costs during the Christmas, New Year’s Eve and Lunar New Year (Dec 23rd – Jan 2nd and Lunar New Year)

Map of the tour

Program

1. deň – PRÍLET DO HANOIA (-/-/V)

Prílet na medzinárodné letisko Noi Bai v Hanoii. Privítanie so sprievodcom a transfer do hotela. Privítacia večera v miestnej reštaurácii, nasleduje večerné predstavenie vodného bábkového divadla. Prenocovanie v Hanoii.

2. deň – HANOI- HANOISKÉ HMOTNÉ A NEHMOTNÉ DEDIČSTVO (R/O/V)

Objavíte čaro fascinujúcej starej štvrti Old Quarter a jej stovku špecializovaných obchodov, v ktorých predávajú oblečenie z hodvábu, vyšívané obrusy, nábytok, bambusy, kuchynské potreby, obradné predmety a i. Navštívite tiež hlavné hanojské kultúrne pamiatky ako Ho Chi Minh mauzoléum, House on Stilts, One Pillar pagodu, Múzeum výtvarného umenia, Chrám literatúry, Cisárska citadela Thang Long (chránené dedičstvo UNESCA) a Etnologické múzeum. Prenocovanie v Hanoii.

3. deň – HANOI – HALONG BAY/PRÍRODNÉ SVETOVÉ DEDIČSTVO (R/O/V)

V raňajších hodinách odchod z Hanoia o 8:30 a 3,5 hod. cesta popri delte “Červenej rieky” do prístavu Ha Long. Cestou zastávka pre oddych a po príchode do prístavu Ha Long nalodenie a plavba zálivom. Servírovanie obeda priamo na palube lode. Ako sa budete plaviť čarovným zálivom, môžete si všimnúť tisíce “vyrezávaných” vápencových ostrovov stúpajúcich z vĺn mora ako dračie zuby. Neskôr popoludní navštívite rybársku dedinu s možnosťou interakcie s rybármi, ktorí žijú v oblasti už takmer tri generácie. Návrat na loď. Vychutnáte si kokteily, alebo školu varenia počas západu slnka a neskôr si môžete oddýchnuť v reštaurácii s bohatou večerou. Na konci dňa si pred spánkom a nocovaním na palube lode, môžete vychutnať večerné aktivity ako filmovú noc, spoločenské hry, alebo pre dámy kozmetické ošetrenie.

4. deň – HALONG BAY – HANOI – HUE (R/O/V)

S prichádzajúcim zvukom oceána sa prebúdzate a môžete sa tešiť z raňajok a cvičenia Tai Chi a sledovania východu slnka nad zálivom (ak sa rozhodnete vstať skôr :)).Môžete navštíviť krásnu vápencovú jaskyňu. Potom návrat na loď a posledný pohľad na záliv Ha Long, pokým sa loď nevráti späť do doku. Vylodenie pri Cruise Café Lounge, cesta osobným autom späť na letisko a 1,5 hod. let do mesta Hue. Po prílete na letisko Phu Bai, transfer priamo do hotela. Večera s tradičnou hudbou a folklórnymi piesňami. Prenocovanie v Hue.

5. deň – HUE (R/O/-)

Po raňajkách v hoteli, nalodenie na súkromnú tradičnú loď a plavba po romantickej Parfumovej rieke vyraziť si do prírody. Hue – starobylé hlavné mesto obklopené starobylými hrobkami dávnych cisárov a návšteva týchto hrobiek. Očarujúca Lady Pagoda (Thien Mu Pagoda) bude prvou zastávkou. Neskôr navštívite aj hrobky cisárov Minh Mang a Tu Duc. Obed v miestnej reštaurácie a prehliadka pamiatok: Citadela Hue, Cisárske mesto – zabudnuté purpurové mesto a Cisárske múzeum. Prenocovanie v meste Hue.

6. deň – HUE – HOI AN (R/O/-)

Dnes cesta po Hai Van hrebienku do mesta Hoi An. Od 16. do 18. st. bolo mesto Hoi An prosperujúcim medzinárodným obchodným prístavom pre čínskych, holandských, francúzskych, japonských, portugalských a arabských obchodníkov. Títo ľudia prichádzali primárne za obchodom s vysokokvalitným hodvábom (ktorý je v tejto oblasti stále produkovaný), ako aj keramikou. Dnes je mesto Hoi An malebné prístavné mesto, populárne pre turistov pre ich eklektickú architektúru, krajčírske obchody a početné kaviarne. Niektoré stavby v úzkych uličkách ostali nezmenené po viac než storočie. Aj vy si môžete vychutnať prechádzku úzkymi krivoľakými ulicami starou štvrťou, návštevu Chua Ong Pagody, Čínskej auly, 200-r. rodného domu Tam Ky a Japonského mostu. Voľný čas po prehliadkach môžete využiť na nakupovanie, v krajčírskom obchode si objednať rýchly servis na ušitie šiat, alebo jednoducho iba oddychovať. Prenocovanie v Hoi An.

7. deň – HOI AN – DANANG – HO CHI MINH CITY (R/-/D)

V raňajších hodinách, transfer na letisko pre let do Saigonu. Popoludní prehliadka mesta Saigon, krajina obchodného centra a domov s narastajúcim počtom reštaurácií a obchodov. Návšteva Prezidentského paláca, Opery a Hotel de Ville. Ak si prajete, môžete navštíviť Vojnové múzeum. Neskôr preskúmate pestrý vonkajší trh a ulicu Dong Khoi, hlavnú mestskú nákupnú zónu, s módnymi obchodíkmi a doplnkami vyrábanými mladými vietnamskými dizajnérmi. Tiež tu nájdete výrobky horských kmeňov, bielizeň vysokej kvality a domáci tovar. Prenocovanie v Saigone.

8. deň – HO CHI MINH CITY – MEKONG DELTA (R/O/-)

Po raňajkách odchod z rušného mesta, cesta popri ryžových polí do mesta My Tho, jednej z provincie delty Mekong. Po príchode do mesta My Tho plavba loďou okolo malých kanálov v regióne delty, ktoré prechádzajú ovocným trhom. Spojenie denných aktivít miestnych ľudí a vychutnania atmosféry vodného sveta pozdĺž kanálov a pozdĺž rieky Tien. Napínavá plavba pokračuje na ostrov Unicorn, kde môžete ochutnať veľa sezónneho ovocia a miestnej tradičnej hudby, hranú ostrovanmi. Obed v záhrade, ktorá je typická pre danú krajinu. Ďalšie zastávky sú: výrobňa kokosových cukríkov a ďalších miestnych závodov v provincii Ben Tre. Návrat do HCMC – prenocovanie.

9. deň – CU CHI TUNELY (R/O/-)

V raňajších hodinách odchod z hotela na poldňovú prehliadku Cu Chi tunelov. Podzemné tunely mali dĺžku viac ako 200 km (zachovalo sa asi 120 km). Hlavný osový systém pozostáva z viacerých vetiev pripojených podzemnými úkrytmi, prístreškami a vstupmi k ďalším tunelom. Sieť zahŕňa nespočetné množstvo padacích dvier, špeciálne skonštruovaných obytných miestností, skladov, skladov zbraní, poľných nemocníc, veliteľského centra a kuchyne. Dnes sa stali pozostatky tunelov hlavnou turistickou atrakciou a ponúkajú návštevníkom unikátne zážitky a atmosféru, aký podzemný život bol počas americko-vietnamskej vojny. Popoludní voľný čas na nákupy. Prenocovanie v HCMC.

10. deň – HCMC – SIEM RIEP (R/-/V)

Na dnes nie je naplánovaná žiadna aktivita – voľný deň na nákup suvenírov až do transferu na letisko pre odlet do Kambodže. Po popoludňajšom lete, prílet na medzinárodné letisko v Siem Riep, zvítanie so sprievodcom a presun do hotela. Tu začína návšteva veľkého jazera Tonlesap, plavba loďou a návšteva “plávajúcej” dediny. Návšteva chrámu a sledovanie západu slnka na vrchole hory Phnom Bkheng. Je to najlepšie miesto v Angkor na sledovanie západu slnka, na vrchole vo výške 65 metrov. Prenocovanie v Siem Riep.

11. deň – SIEM RIEP (R/O/V)

Po raňajkách v hoteli, cesta k vzdialenému unikátnemu chrámu z ružového pieskovca – Banteay Srei, známeho tiež ako “šperk kmérskeho umenia” so svojimi dokonalými dekoráciami. Na prekvapenie, tento s trpezlivosťou dokonalo vyzdobený chrám vypovedá, že stavbu zhotovili ženy tohto obdobia. Je zachovalý s jeho menom nazývaný Banteay Srei a vo význame “Citadela žien”. Po návšteve krásneho ružového chrámu presun späť do starého mesta kráľa Jayavarman VII. – slávny a mocný kráľ v neskoršom 12 stor. Mesto sa nazýva Krong Angkor Thom – mesto Kmérov, vrátane chrámu ako sú: Južná brána Angkor Thom, Chrámový komplex Bayon, Terasa slonov, Terasa kráľa Leper a bývalý Prezidentský palác. Popoludní pokračuje návšteva do Ta Prohm, jediný chrám, ktorý sa zachoval od počiatku svojej existencie. Je príkladom toho, ako by väčšina chrámov v Angkore vyzerala v čase svojho objavenia. Po návšteve chrámu Angkor Wat je oprávnené jeho zaradenie ku skupine siedmych divov sveta ako svetové dedičstvo. Svetové majstrovské dielo chrám Angkor Wat, ktorý bol postavený kráľom Suryavarman II. v polovici 12.st. a pokrývajúce 30-ročné obdobie. Má asi 2 tisíc vyrezávaných Apsarasov na stene s rôznymi gestami, ošatením a účesmi. Prenocovanie v hoteli.

12. deň – SIEM RIEP – LUANG PRABANG – (LAOS) (R/-/V)

Raňajky v hoteli, individuálny program a odlet do Luang Prabang v Laose. Po prílete na letisko, stretnutie so sprievodcom a presun do hotela. Luang Prabang je snáď najzachovalejšie tradičné mesto v juhovýchodnej Ázii. Pokoj a čaro mesta s jeho nádhernými prírodnými scenériami a kultúrnymi pamiatkami robí toto mesto jedno z najkrajších miest na návštevu v Laose. Po krátkom odpočinku navštívite impozantný stupa Wat Visoun a svätyňu Wat Aham, Wat Mai; výstup až na vrchol hory Phousi pre príjemné skúmanie posvätenej, pozlátenej stupy, ako aj krásny západ slnka s výhľadom na mesto a rieku Mekong. Odtiaľ rovno do ulíc nočného trhu, kde môžete nájsť kolekciu a ručne vyrobené textílie od miestnych či horských ľudí z okolia Luang Prabang. Prenocovanie v Luang Prabang.

13. deň – LUANG PRABANG – VIENTIANE (R/O/V)

Nesmie chýbať prehliadka Národného múzea v Kráľovskom paláci, ktorý zobrazuje prekrásnu kolekciu artefaktov reflektujúcich bohatú kultúru Laosu, datovanú od dní skorého kráľovského práva cez posledného panovníka a Centrálneho trhu. Odlet do Vientiane. Po prílete uvidíte hlavné chrámy vrátane najstaršieho chrámu Wat Sisaket, chrám tisícich miniatúrnych sôch Budhu a bývalý kráľovský chrám Wat Prakeo, toho času obývaný slávnou podobou Emerald Budhu. Cestou k slávnej posvätnej budove That Luang Stupa sa zastavíte pri impozantnom pamätníku Patuxay, ktorý je vlastníctvom vientianského Arc de Triumph. Západ slnka pri rieke Mekong. Prenocovanie vo Vientiane.

14. deň – ODLET Z VIENTIANE (R/-/-)

Po raňajkách návšteva “ranného trhu” a tkáčskej dediny Ban Nong Bouathong (ak čas dovoľuje). Transfer na letisko Wattay. Koniec programu.